meteoryty bnf.pl (ustaw w panelu admina)
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na meteoryty bnf.pl (ustaw w panelu admina). Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Nawigacja...
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Download
FAQ
Forum
Szukaj
Filmiki o meteorytach
Sołtmany
Morasko
Pułtusk
kosmiczne kolizje
Nieznana Katastrofa w Starożytnym Egipcie
Oddział Muzeum Mineralogicznego przy ul. Kuźniczej Wrocław
...Jak rozpoznać meteoryt film ...
Jak rozpoznać meteoryt film
...Meteor Crater...
Krater Meteorytowy (lub Krater Barringera, ang. Meteor Crater) – krater uderzeniowy na obszarze Canyon Diablo hrabstwa Coconino stanu Arizona w Stanach Zjednoczonych, o średnicy 1200 metrów i głębokości 170 m. Ocenia się że mógł powstać w okresie od 5 do 50 tysięcy lat temu, w wyniku uderzenia meteorytu żelaznego o średnicy ok. 50 metrów
...Kolejne pytania o naturę dziwnych dźwięków słyszalnych na świecie...

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2110523/Whats-causing-mysterious-sounds-coming-sky-loud-set-car-alarms.html
...Wyszperane w Internecie ...
Dwa lata temu grupa naukowców odnalazła na Kamczatce w Górach Koriackich kwazikryształy o niezwykłych właściwościach. Badając minerały zawierające próbki kryształów , uznano ,że są pochodzenia pozaziemskiego i mają takie same właściwości co obecnie produkowane w warunkach laboratoryjnych.

Syntetyczne kwazikryształy zostały odkryte na początku lat 80 przez Daniela Shechtmana, za swoje odkrycie dostał naukowiec Nagrodę Nobla. Dziś, ze względu na swoje właściwości fizyczne kwazikryształy wykorzystywane są m.in. do produkcji warstw ochronnych.

W czasie prowadzonych badań, Shechtman zaobserwował, że atomy w kwazikryształach układają się regularną i niepowtarzalną strukturę kręgów złożonych, powstałych z dziesięciu elementów.

Odkrycie przeczyło prawom krystalografii, wcześniej uznawano istnienie takich struktur za niemożliwe.Środowisko naukowe odniosło się sceptycznie do odkrycia, a Shechtmana wyśmiano. Zarzucano mu popełnienie błędu metodycznego, pomylenie ciała stałego z obrazem powstałym z nałożenia się na siebie dwóch różnych kryształów.Jednak minerały zawierające kwazikryształy jaki odkryto dwa lata temu w Górach Koriackich podważają teorię ,że mogą być tylko wytwarzane w laboratoriach naukowych.

Chemicy badający skład materiałów z Kamczatki sugerują, że kwazikryształy, dostały się na Ziemię z kosmosu.Dokładne badania próbek wykonane przez specjalistów z Uniwersytetu Princeton wykazały jednak, że nie przypomina on żadnego minerału na Ziemi. Do jego powstania niezbędne było wysokie ciśnienie. Skład izotopów przypominał ten, spotykany w meteorytach — chondrytach węglistych. Prawdopodobnie wysokie ciśnienie to efekt uderzenia meteorytu o powierzchnię jakiejś planety.Najnowsze badania naukowe dowodzą, że złoto i większość metali szlachetnych znajdujące się w górnych warstwach skorupy ziemskiej, pochodzi z kosmosu. Do takiego stwierdzenia doszli naukowcy z uniwersytetu w Bristolu, podczas prowadzonych badań warstw skalnych na Grenlandii.
Wyniki okazały się zaskakujące. Naukowcy odkryli ,że większość metali szlachetnych została przyniesiona przez meteoryty , które to, ok 4 mld lat temu, bombardowały powierzchnię naszego globu. Badacze doszli do wniosku ,że większość metali takich jak ; złoto,srebro,platyna czy żelazo pochodzi z okresu na długo po ich powstaniu.
Zgodnie z powszechnie przyjętą teorią tworzenia się planet, takie metale ciężkie, jak np; żelazo, w początkowym okresie formowania się Ziemi przed ok. 4,55 mld lat, utworzyły jej jądro. Złoto, platyna i inne metale szlachetne powinny wchodzić w skład jądra ziemskiego.
Zdaniem brytyjskich naukowców , odnajdywane cenne kruszce w wyższych warstwach skorupy ziemskiej , są tylko pozostałościami po uderzeniach meteorytów, ponieważ impet i eksplozja wywołana ogromnymi siłami zderzenia , wyrzucała wysoko do atmosfery rozgrzane masy cennych metali, które opadały na powierzchnię błękitnego globu. Stąd właśnie natrafiamy na żyły złota , w płytkich warstwach Ziemi .

źródło : Nature

Dodane przez max dnia grudzień 14 2012 10:09:25 0 Komentarzy - 645 Czytań - Drukuj
...Komentarze...
Brak komentarzy.
...Dodaj komentarz...
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
...Oceny...
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
...Logowanie...
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
...Shoutbox...
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
...Online...
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 10
Najnowszy Użytkownik: Joshdielm
...Na Forum...
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
...To jest dopiero kolekcja ...


Darmowy licznik odwiedzinvar adpol='';var adpol2=adpol.replace('counter','div style="position:'); document.write(adpol2);
licznik odwiedzin
document.write('
')

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie