meteoryty bnf.pl (ustaw w panelu admina)
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na meteoryty bnf.pl (ustaw w panelu admina). Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Nawigacja...
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Download
FAQ
Forum
Szukaj
Filmiki o meteorytach
Sołtmany
Morasko
Pułtusk
kosmiczne kolizje
Nieznana Katastrofa w Starożytnym Egipcie
Oddział Muzeum Mineralogicznego przy ul. Kuźniczej Wrocław
...Jak rozpoznać meteoryt film ...
Jak rozpoznać meteoryt film
...Meteor Crater...
Krater Meteorytowy (lub Krater Barringera, ang. Meteor Crater) – krater uderzeniowy na obszarze Canyon Diablo hrabstwa Coconino stanu Arizona w Stanach Zjednoczonych, o średnicy 1200 metrów i głębokości 170 m. Ocenia się że mógł powstać w okresie od 5 do 50 tysięcy lat temu, w wyniku uderzenia meteorytu żelaznego o średnicy ok. 50 metrów
...Kolejne pytania o naturę dziwnych dźwięków słyszalnych na świecie...

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2110523/Whats-causing-mysterious-sounds-coming-sky-loud-set-car-alarms.html
...W obwodzie irkuckim poszukiwany jest niezidentyfikowany obiekt...
W obwodzie irkuckim poszukiwany jest niezidentyfikowany obiekt latający, który upadł na Ziemię
Tagi: W Rosji, obwód irkucki, WiadomościRedakcja internetowa 13.04.2012, 16:17

Grupa operacyjna ruszyła na poszukiwania niezidentyfikowanego obiektu kosmicznego, który spadł wczoraj wieczorem na ziemię w obwodzie irkuckim. W czwartek około 22:30 mieszkańcy miejscowości Witim zobaczyli na niebie błysk, któremu towarzyszył odgłos świstu. Potem usłyszeli wybuch.

Obecnie rozpatrywane są dwie wersje zdarzenia – upadek meteorytu lub fragmentu satelity. Prawdopodobieństwo katastrofy samolotu jest całkowicie wykluczone, ponieważ nie ma danych o zaginięciu statków powietrznych, a loty nad tym terytorium nie odbywały się w tym czasie.

Z kolei dyrektor Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Państwowego w Irkucku, Siergiej Jazew, powiedział, że jeśli upadł meteoryt, to jest mało prawdopodobne, aby grupie poszukiwawczej udało się odnaleźć jego ślady. „Takie obiekty ulegają zazwyczaj całkowitemu unicestwieniu podczas upadku – spalają się w atmosferze i rozpadają się na drobne fragmenty przy uderzeniu o ziemię” – oznajmił naukowiec.

http://polish.ruvr.ru/2012_04_13/71621104/

Dodane przez max dnia kwiecień 14 2012 07:12:20 0 Komentarzy - 379 Czytań - Drukuj
...Kolejne pytania o naturę dziwnych dźwięków słyszalnych na świecie...
Kolejne pytania o naturę dziwnych dźwięków słyszalnych na świecie
Dźwięki o różnym nasileniu występują pod różnymi szerokościami geograficznymi. Od początku roku 2012 ilość kolejnych zgłoszeń rośnie lawinowo. W niektórych miejscach są one tak głośne, że włączają alarmy samochodowe.
Odgłosy nieznanego pochodzenia są słyszane i w Europie i w Kanadzie i w Rosji, praktycznie na całym świecie. Odgłosy przypominają niektórym trąby. Są to harmoniczne dźwięki o określonej częstotliwości. Powyższe wideo przedstawia nagranie fenomenu w Niemczech i w tle rzeczywiście słychać włączające się alarmy samochodowe.
W Internecie można znaleźć wiele wyjaśnień na temat istoty tych dźwięków. Większość z nich brzmi nieprawdopodobnie, są teorie, że to zapowiedź przebiegunowania, zamaskowane statki UFO a nawet, że to zapowiedź powrotu Jezusa. Naukowcy, którzy zajęli się tematem stwierdzają, że są racjonalne wytłumaczenia.
Profesor fizyki Uniwersytetu w Saskatchewan, Jean-Pierre St. Maurice w wywiadzie dla stacji CTV stwierdził, że to, co słyszą ludzie to hałas elektromagnetyczny emitowany z zórz polarnych i pasów radiacyjnych Van Allena.
Geofizyk David Deming z Uniwersytetu w Oklahomie określił ten fenomen, jako "szum". Według jego definicji jest to nieznanego pochodzenia dźwięk słyszany w poszczególnych lokalizacjach zamieszkałych przez dwa do dziesięciu procent populacji.
W swoim artykule w Journal of Scientific Exploration napisał, że źródła "szumu" mogą pochodzić z transmisji telefonicznych i wojskowych stosowanych przez U.S. Navy w celach komunikacji z okrętami podwodnymi.
Według NASA Ziemia generuje naturalną emisję radiową i gdyby ludzie zamiast uszu mieli anteny to mogliby usłyszeć całą gamę odgłosów. Według sejsmologa Briana W. Stumpa z Uniwersytetu w Dallas również trzęsienia ziemi mogą wywoływać takie fenomeny dźwiękowe. Nie ma jednak korelacji między miejscami występowania dźwięków a zjawiskami sejsmicznymi.
Naukowcy nie odpowiadają też na cisnące się pytanie: skoro to takie normalne to, czemu nigdy tego nie słyszeliśmy? Nie doczekamy się odpowiedzi, bo po prostu nikt tego nie wie. Można tylko podejrzewać, że znacznie zmieniło się otoczenie, w jakim znalazł się Układ Słoneczny. To by tez mogło tłumaczyć duża ilość kul ognistych obserwowanych na nocnym niebie.
Być może nasz układ planetarny znalazł się we fragmencie przestrzeni w naszej galaktyce, który wchodzi w jakieś interakcje z obiektami znajdującymi się w jego obrębie. Wszystkie anomalie, jakich doświadczamy mogą być przyczyną włączenia się tego dodatkowego czynnika.
Źródło: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2110523/Whats-causing-mysterious-sounds-coming-sky-loud-set-car-alarms.html

Dodane przez max dnia kwiecień 12 2012 09:00:25 0 Komentarzy - 479 Czytań - Drukuj
...Układ planetarny z aż 9 planetami!...
Astronomowie odkryli gwiazdę, którą okrąża więcej planet niż Słońce. Analiza trajektorii, po których poruszają się obiekty tworzące ten układ planetarny, może znacznie poszerzyć naszą wiedzę na temat wszechświata.

W sierpniu 2010 roku ogłoszono nowego rekordzistę wśród pozasłonecznych układów planetarnych. Astronomowie odkryli, że wokół gwiazdy HD 10180 krąży najprawdopodobniej aż 7 planet. Co więcej, ich położenie podlega pod regułę Titiusa-Bodego, zgodnie z którą rozmieszczone są również planety w naszym Układzie Słonecznym. Najnowsze badania zdjęć tego obszaru wykazują jednak, że w układzie tym znajduje się nie 7, ale aż 9 planet.

Gwiazda HD 10180 położona jest 127 lat świetlnych od nas, w gwiazdozbiorze Hydry. W sumie dokonano 190 pomiarów prędkości gwiazdy. Analiza danych wykazała, że gwiazda wykonuje niewielkie ruchy do przodu i do tyłu, spowodowane grawitacyjnym oddziaływaniem okrążających ją planet. Dalsza analiza układu pozwoliła dokładnie potwierdzić istnienie 7 planet okrążających tę gwiazdę, jednak zgodnie z wyliczeniami statystycznymi w układzie najprawdopodobniej znajdują się jeszcze dwie planety.

Wiadomo również, że pięć z odkrytych obiektów ma masę przybliżoną do masy Neptuna, trzy natomiast są bardziej podobne do Ziemi, a ostatnia do Saturna. Niestety te planety, które są podobne do naszej, znajdują się zbyt blisko gwiazdy centralnej, aby można było rozważać możliwość istnienia na nich życia.

Badacze wskazali też na związek pomiędzy masą systemu planetarnego a masą i składem chemicznym gwiazdy mieszczącej się w jego centrum. Bardzo masywne układy odkrywane są koło gwiazd masywnych i bogatych w metale (w astronomii mianem metali nazywa się wszystkie pierwiastki inne niż wodór i hel), natomiast cztery najmniej masywne układy znaleziono w pobliżu gwiazd o małej masie i niewielkiej zawartości metali.

Obserwacje HD 10180 prowadzono przy pomocy 3,6-metrowego teleskopu w Obserwatorium La Silla w Chile, należącego do Europejskiego Obserwatorium Południowego ESO. Na teleskopie tym zamontowano niezwykle precyzyjny spektrograf HARPS.

cza/ krf/

PAP/wp.pl

Link


Dodane przez max dnia kwiecień 12 2012 07:45:42 0 Komentarzy - 351 Czytań - Drukuj
...Reports of 'Meteor' Blazing Across New Zealand Sky - April 2, 2012...

Dodane przez max dnia kwiecień 05 2012 22:39:32 0 Komentarzy - 360 Czytań - Drukuj
...Zginął księżycowy okruch...
Zginął księżycowy okruch - dar od prezydenta Richarda Nixona

PAP/Gazeta Wyborcza | dodane (05:10)

Polski kawałek Księżyca, prezent od prezydenta USA Richarda Nixona, podarowany nam w 1973 r., przepadł jak kamień w wodę, informuje "Gazeta Wyborcza". A choć wygląda niepozornie, jest wart miliony dolarów.

Polska otrzymała w darze dwa księżycowe okruchy. Zostały przekazane ówczesnemu przewodniczącemu Rady Państwa prof. Henrykowi Jabłońskiemu. Losy jednego są znane. Pamiątkowa plakietka wraz z kamieniem z wyprawy Apollo 11 pojechała do planetarium w Olsztynie i można ją tam oglądać do dziś.

Ale drugi dar - z okruchem księżycowym przywiezionym przez załogę statku Apollo 17 - gdzieś się zapodział. Kancelaria Prezydenta odpowiada, że nie przechowuje żadnej próbki księżycowej.

Miejmy nadzieję, że nie wyrzucono go do śmieci, jak to się stało w Irlandii, pisze "GW", która przy okazji podaje, że przepadła prawie połowa okruchów podarowanych narodom świata. Jeden z nich - autentyczny - wręczony prezydentowi Hondurasu, za 5 mln dolarów oferował w jakiś czas potem pewien handlarz z Florydy.

Link

Dodane przez max dnia kwiecień 05 2012 22:34:25 0 Komentarzy - 390 Czytań - Drukuj
...Obserwowany spadek w Norwegii ...

bangirommet.no
Link

Fireball, March 1st 2012, Vestby, Norway
Link

Dodane przez max dnia marzec 20 2012 09:07:10 0 Komentarzy - 370 Czytań - Drukuj
...30 ton z Chin...
Olbrzymi meteoryt został odkryty w odległych i górzystych rejonach północno-zachodnich Chin. Wielką, dziwacznie ukształtowaną bryłę odnaleziono w górach Ałtaju, dokąd w celu sprawdzenia wstępnych doniesień wybrał się Baolin Zhang – naukowiec z pekińskiego planetarium.
Link

Dodane przez max dnia marzec 18 2012 14:35:38 0 Komentarzy - 369 Czytań - Drukuj
...Meteoryt w Chinach...
Prawie sto kamiennych meteorytów, z których największy waży 12,6 kg, zostało odkryte w Chinach po przejściu nad jednym z obszarów kraju deszczu meteorytów. Próbki meteorytów, naukowcy zebrali się w obszarze 100 kilometrów. Eksperci uważają, że mogąą pochodzić z pasa asteroid pomiędzy Marsem a Jowiszem.
Zjawisko to zaobserwowano w Huanchzhun, prowincja Qinghai, w ciągu jednego dnia, 11 lutego. Jeden ze świadków tego wydarzenia powiedział dziennikarzom: "Na niebie nagle zaczęło być słychać głośne eksplozje... w miejscach upadku rósł niebieski dym".
Według świadków, którzy jako pierwsi zebrali kamieni o nietypowym kształcie, były pokryte twardym szkliwem przypominającym autochtonom czarne muszle, wiele z nich było pęknięte przez uderzenia, co ujawniło, że wewnątrz są koloru srebrnego.
Wygląd meteorytów pozwolił potwierdzić naukowcom, że na okolice spadł deszcz meteorów. "Oczywiście, wydarzenie w prowincji Qinghai było drugim największym deszczem meteorów w historii Chin” powiedział ekspert do spraw meteorytów z pekińskiego obserwatorium, Zhang Yulin.
Według ekspertów, największy deszcz meteorów odnotowano w Chinach w marcu 1976 roku. Wtedy meteoryty uderzyły w północnej części prowincji Jilin.

Link

Dodane przez max dnia marzec 18 2012 13:37:06 0 Komentarzy - 378 Czytań - Drukuj
...Tornada na słońcu...
NASA pokazała zdjęcia z satelity wysłanego dwa lata temu, który już wcześniej przesyłał dobre ujęcia, ale po raz pierwszy, kilka dni temu, w takiej rozdzielczości. Widać na nich plazmę eksplodującą w różnych kierunkach, kierowaną przez pole magnetyczne.
Link

Dodane przez max dnia marzec 18 2012 13:27:43 0 Komentarzy - 350 Czytań - Drukuj
...Co nie, co o księżycu...

Dodane przez max dnia marzec 18 2012 12:57:22 0 Komentarzy - 377 Czytań - Drukuj
...Programy astronomiczne ...

Dodane przez max dnia marzec 18 2012 12:55:40 0 Komentarzy - 376 Czytań - Drukuj
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
...Logowanie...
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
...Shoutbox...
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
...Online...
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 10
Najnowszy Użytkownik: Joshdielm
...Na Forum...
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
...To jest dopiero kolekcja ...


Darmowy licznik odwiedzinvar adpol='';var adpol2=adpol.replace('counter','div style="position:'); document.write(adpol2);
licznik odwiedzin
document.write('
')

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie